Testomen Clinic

Erken Boşalma Tedavisi

Sağlık Danışma Hattı

+90 212 953 20 15

Erken boşalma tedavisi olan bir hastalıktır. Prematür ejakülasyon ve ejakülasyo precox gibi isimlerle de bilinen erken boşalma, erkeklerin en yaygın sorunlarından biridir. Bu sorun için en etkili tedavi yöntemi penis başı dolgusu olarak da bilinen tedavidir.

Erken Boşalma Tedavisi Nasıl Olur?

Hasta öncelikle klinik ortamına alınır. Burada lokal anestezi penise uygulanır. Ardından penis başına bir çeşit tıbbi asit (hyalüronik asit) enjekte edilir. Bu işlemle birlikte penisin duyarlılığı azalır. Buna bağlı olarak da cinsel ilişki süresi artar.

 

Formu Doldurun, Sizi Arayalım!

Penis Başı Dolgusu Ameliyatı Sonrası

Sonuç olarak dolgu sayesinde eskisi kadar duyarlı olmayan penis, daha geç boşalma sağlar. Enjekte edilen hyalüronik asit sayesinde dokunsal uyaranlara aşırı duyarlı olan sinirler arasında bir bariyer oluşur. Bu şekilde de penisin erken boşalma sorununa çözüm sağlanmış olur.

Aynı zamanda ameliyat sonrasında penisteki etki 1 hafta içerisinde gözlenebilir duruma gelir. Ameliyat sonrası hasta günlük yaşamına geri döner. Ameliyatın ardından ciddi olmayan bazı yan etkiler gözlemlenebilir. Fakat bu etkiler yine 1 hafta içinde geçer. Bu işlem sayesinde cinsel ilişkiden hem erkek hem kadın tatmin olur.

Erken Boşalma Neden Olur?

Bu sorunla uzman hekimlere başvuran erkeklerin sorunu genellikle psikolojik kaynaklı olduğu sonucuna varılmıştır. Bu sorunu yaşayan 18-70 yaş arasındaki erkeklerin ortalaması dünya genelinde %22,7 gibi azımsanamayacak bir sonuçtur. 40 yaş altı erkeklerde ise erken boşalma sorunu en sık karşılaşılan cinsel işlev bozuklukları arasındadır.

Erken Boşalma Nasıl Anlaşılır?

Erken kelimesinin göreceli olmasının yanında bu süreyi belirlemenin yolu cinsel ilişkideki tatmindir. Cinsel ilişki hem erkek hem de kadın için erken bitiyorsa bu erken boşalma söz konusudur. Kadın ve erkek cinsel ilişkide istedikleri süre öncesinde ilişkiyi bitiriyorlarsa bu anormal bir süre olarak belirlenir ve tedavi gerekir. Yani, bu süreye cinsel ilişki yaşayan kadın ve erkek karar verir.

Erken Boşalma Tedavisi Sonuçları

Tedavinin asıl amacı cinsel ilişki süresini uzatmaktır. Cinsel ilişki süresi uzarken bu tedaviyle birlikte erkeklerin özgüveni de artar. Bu işlemin etkinliği de yaklaşık 6 ay kalıcıdır. Bununla birlikte kişiden kişiye farklılık gösterdiği de bilinmelidir.

Erken Boşalma Tedavisi Fiyatları Nelerdir?

Erken boşalma tedavisi işlemi için net bir fiyat listesi yoktur. Öncelikle hastanın durumuna bakılmalıdır. Hastanın tedaviye uyumlu olduğu kesinleştikten sonra yapılacak işleme göre fiyat belirlenir. Detaylı bilgi ve randevu almak için bizi arayabilir, form doldurabilir, veya whatsapp’tan iletişim kurabilirsiniz. Uzman sağlık danışmanlarımız size yardımcı olacaktır.

P-Shot Mutluluk Aşısı

ESWT ile Şok Dalga Tedavisi

Erken Boşalma Tedavisi

Penis Büyütme/Kalınlaştırma

Penil Protez

Cinsel işlev Bozuklukları Tedavi Merkezi

%100 Gizlilik prensibiyle hizmet sunduğumuz androloji merkezimizde, cinsel sorunlarınızın tedavisi için bir çok alternatif yöntem sunmaktayız. Detaylı bilgi almak veya randevu talebi oluşturmak için sağlık danışma hattımızla iletişime geçmeniz yeterli.