Testomen Clinic

Penil Protez

Sağlık Danışma Hattı

+90 212 953 20 15

Mutluluk Çubuğu diğer adıyla penil protez, sertleşme bozukluğu olan erkekler için bir tedavi yöntemidir. Penil protez işleminde penil implantlar, ameliyat yöntemiyle penise yerleştirilir.

Mutluluk Çubuğu Nedir?

Halk arasında bilinen adıyla mutluluk çubuğu yani penil protez, cerrahi olmayan yöntemlerden fayda alınamadığı takdirde kalıcı bir tedavi yöntemidir. İktidarsızlık sorunu erkekler arasında oldukça yaygın bir problemdir. Ortalama olarak her 3 erkekten 1’i bu sorunu yaşar. Bu nedenle erkekler için kalıcı bir tedavi yöntemi gerekir.

Formu Doldurun, Sizi Arayalım!

Penil Protez Türleri Nelerdir?

Yapı itibariyle penil protezler 3’e ayrılır: tek parçalı, iki parçalı ve üç parçalı penil protez. Bunları şu şekilde açıklayabiliriz.

Tek Parçalı Mutluluk Çubuğu

Yarı sert bir silindir şekline sahip olan bu protez penisin iki tarafına olmak üzere içine ameliyat ile yerleştirilir. Kullanımı oldukça kolay olan b protezin mekanik açısından bozulma olasılığı da düşüktür.

İki Parçalı Penil Protez

İlk kısım tek parçalı penil protezdekiyle aynıdır. İkinci kısım ise testisin yanında yerleştirilen pompa parçasıdır. Bu pompa ile penis içine konulan depoya su gider. Bu şekilde de peniste sertleşme sağlanır. Bu şekilde manuel olarak penisin sertleşmesi sağlanır. Erkekler bu sistem ile penis başına basınca da su çekilir ve penis söner. Bu işlemdeki en büyük dezavantaj penisin daima yarı sert bir durumda kalmasıdır.

Üç Parçalı Penil Protez

Gerçek bir erekte hâline en çok yaklaşan mutluluk çubukları üç parçalı penil protezlerdir. Bu türde 3 parça; depo, silindirler ve pompadan oluşur. Yumurtanın yanına konulan pompanın yanı sıra silindirler de penis içine yerleştirilir. Pompaya basınca depodaki su penis içine geçer ve istenilen süre kadar sert kalır. Sonrasında pompanın üstündeki bölgeye basıldığında su depoya geri döner. Bu işlem en gerçeğe yakın sertleşmeyi yani ereksiyonu sağlar.

Ameliyat Süreci ve Sonrası

Penil protez ameliyatı ortalama olarak 1 saat sürer. Ameliyat sonrası ise hasta 1 gün hastanede yattıktan sonra taburcu edilir. 6 hafta sonra tekrar bir kontrol edildikten sonra hastanın durumu stabilse kullanıma izin verilir. Ameliyat sonrası memnunluk oranı da oldukça yüksektir.

Penil Protez Fiyatları Nelerdir?

Bu işlem için net bir fiyat listesi yoktur. Öncelikle hastanın durumuna bakılmalıdır. Hastanın tedaviye uyumlu olduğu kesinleştikten sonra yapılacak işleme göre fiyat belirlenir. Detaylı bilgi ve randevu almak için bizi arayabilir, form doldurabilir, veya whatsapp’tan iletişim kurabilirsiniz. Uzman sağlık danışmanlarımız size yardımcı olacaktır.

P-Shot Mutluluk Aşısı

ESWT ile Şok Dalga Tedavisi

Erken Boşalma Tedavisi

Penis Büyütme/Kalınlaştırma

Penil Protez

Cinsel işlev Bozuklukları Tedavi Merkezi

%100 Gizlilik prensibiyle hizmet sunduğumuz androloji merkezimizde, cinsel sorunlarınızın tedavisi için bir çok alternatif yöntem sunmaktayız. Detaylı bilgi almak veya randevu talebi oluşturmak için sağlık danışma hattımızla iletişime geçmeniz yeterli.