Testomen Clinic

Şok Dalga Tedavisi (ESWT)

Sağlık Danışma Hattı

+90 212 953 20 15

Şok dalga tedavisi (ESWT)’de adından anlaşılacağı üzere penis üzerinden içeriye doğru minimal şok dalgalar gönderilir. Gönderilen şok dalgalar ile penis içerisindeki dokularda yenilenme başlar. Ve bu şekilde sertleşme sorununun (iktidarsızlık) önüne geçmek hedeflenir. Bu işlem seanslar halinde hastanın durumuna göre 6 veya 12 kez yapılabilir. İşlem ağrısızdır. Hastanede yatış gerektirmez. Her 6 ayda bir tekrarlanabilir.

Şok Dalga Tedavisi (ESWT) Nedir?

Erkeklerin sık yaşadığı sorunlardan biri olan ereksiyon sorunu için bu tedavi etkili bir çözümdür. Başta belirttiğimiz gibi penis üzerinden içeriye doğru minimal şok dalgaları gönderilmesiyle işlem gerçekleşir. Bu işlemin asıl amacı peniste yeni damar oluşumunu destekleyip iktidarsızlık sorununa kalıcı düzelme sağlamaktır. Sonuç olarak penis bölgesinde kan dolaşımı artar. Ve buna bağlı olarak vücut da o bölgedeki hasarı iyileştirmeye çalışır.

Formu Doldurun, Sizi Arayalım!

Kimler Şok Dalga Tedavisi İçin Uygun Değildir?

Şok dalgaları hücre büyümesini tetiklediğinden dolayı ve güçsüz bünyelerinden dolayı kanser hastaları için bu tedavi yöntemi imkansızdır. Aynı zamanda vücudunda enfeksiyon olan bireyler de yine bu işlem için uygun değildir. Bunun yanında kalp pili olan bireyler, cihazı olumsuz etkileyeceğinden dolayı bu tedavi için uygun olmazlar.

ESWT Tedavi İnsan Vücuduna Zarar Verir mi?

Bu tedavi vücudun dışından uygulanır. Bu nedenle vücudun doğal akışında bir zarar görülmez. Cerrahi bir işlem değildir. Bu durumda işlem vücuda herhangi bir iz de bırakmaz. Kanıtlanmış bir yan etkisi de olmamakla birlikte vücudunuzun vereceği bazı tepkilere de önlem almak kolaydır.

İktidarsızlık Sorunu Nasıl Çözülür?

İktidarsızlık yani ereksiyon sorunu tedavisi ortalama 20 dakika süren 6 seanstan oluşur. Bu süreçte penisin farklı noktalarında yeni damar oluşturmak amaçlanır. Şok dalgaları ile vücudun kendini iyileştirme mekanizması tetiklenir. Bunun için de penise ortalama toplam 1500 şok dalgası uygulanır. Penis eğriliği yani peyronie hastalığından muzdarip olanlar için bu tedavi süresi 10-12 seans olarak planlanabilir.

Şok Dalgası Tedavisi Kimler İçin Uygundur?

Kanıtlanmış bir yan etkisi olmadığından tansiyon ve diyabet vb. hastalar için de uygun kabul edilir. ESWT tedavisinin kimler için uygun olduğunu şu şekilde listeleyebiliriz.

Kiloya bağlı iktidarsızlık sorunu olanlar
Şeker hastalığına bağlı damar sorunu olanlar
Yüksek tansiyonu olanlar
Yüksek kolesterol kaynaklı ereksiyon bozukluğu olanlar
Kalp ve damar hastaları olanlar
Sigara içmeye bağlı sertleşme sorunu olanlar
Kalp krizi yaşamış olanlar

Şok Dalga Tedavisi Sonrası

Bu tedavi temel anlamda tıbbi tedavinin olumsuz geçtiği veya yan etkiler sebebiyle mümkün olmayan erkekler için çok iyi bir yöntemdir. Hasta, işlem sonucu bir ağrı hissetmez. Ve işlem sonrası yatmak gerekmez. Aynı zamanda işlem sonrasında hasta, fizyoterapistin verdiği egzersiz programına uymalıdır. Tamamen iyileşme 6. hafta sonrasında sağlanabilir. İyileştikten sonra hastanın ilaçlara ihtiyacı kalmayabilir.

Şok Dalga Tedavisi Fiyatları Nelerdir?

ESWT işlemi için net bir fiyat listesi yoktur. Öncelikle hastanın durumuna bakılmalıdır. Hastanın tedaviye uyumlu olduğu kesinleştikten sonra yapılacak işleme göre fiyat belirlenir. Detaylı bilgi ve randevu almak için bizi arayabilir, form doldurabilir, veya whatsapp’tan iletişim kurabilirsiniz. Uzman sağlık danışmanlarımız size yardımcı olacaktır.

P-Shot Mutluluk Aşısı

ESWT ile Şok Dalga Tedavisi

Erken Boşalma Tedavisi

Penis Büyütme/Kalınlaştırma

Penil Protez

Cinsel işlev Bozuklukları Tedavi Merkezi

%100 Gizlilik prensibiyle hizmet sunduğumuz androloji merkezimizde, cinsel sorunlarınızın tedavisi için bir çok alternatif yöntem sunmaktayız. Detaylı bilgi almak veya randevu talebi oluşturmak için sağlık danışma hattımızla iletişime geçmeniz yeterli.